Biobavlna – ocení jí zejména citlivá dětská pokožka

Každá máma chce pro své miminko to nejlepší. Pokud jste i vy právě vstoupily do klubu čerstvých maminek, určitě vás aktuálně trápí otázka, jak zvládnout letní horka s miminkem bez problémů. Zejména pokud vezmeme v úvahu fakt, že sezóna letních dovolených se nezadržitelně blíží. Jak tedy správně obléci děťátko, když teploty stoupají?

trhání kopretin

1) Odpověď hledejte v přírodě

Důležité je však zvolit nejen správný typ, ale také vhodný materiál oblečení. Ideální jsou přírodní, savé a měkké materiály, ve kterých se pokožka miminka méně potí. V této souvislosti se v posledním období hovoří zejména o přírodních materiálech, jakým je například biobavlna.

2) Zkuste se dotknout

Oblečení z biobavlny navenek jen těžko rozeznáte od klasické bavlny. Přitom od rozdílu, který můžete pocítit okamžitě, vás dělí jediný dotyk. Biobavlna je už na první kontakt jemnější. A teď si představte, že pokud je příjemná pro vás, o co příjemnější musí být pro dětskou pokožku. Pěstitelé, kteří pracují s biobavlnou, používají na hnojení přírodní oleje, díky čemuž má taková bavlna hustší chomáčky a vlákna neporušené chemickými látkami. Bavlnu následně sklízejí výlučně ručně. Při bělení se používá peroxid vodíku, který je považován za nejbezpečnější přírodní dezinfekční prostředek, barvení zas probíhá jen za pomoci minerálních barviv. Každý z těchto kroků činí z biobavlny ideální materiál pro dětské oblečení. Díky vlastnostem materiálu je biobavlna vhodná nejen pro novorozence.
sranda s mimčem

3) Buďte přísná

Biobavlna je díky svým vlastnostem ideálním materiálem do letních veder. Materiál zvolený v letním období musí splňovat ty nejpřísnější předpoklady. Dětské oblečení na léto musí být dostatečně savé kvůli zvýšenému pocení, musí být také jemné, neboť dítě je v neustálém pohybu. Vhodné oblečení pro dětičky by nemělo být ani barvené sytými tmavými barvami jako tmavomodrá a černá. Barviva v novém oblečení se totiž po zpocení a mechanické námaze mohou postupně uvolňovat z oblečení do pokožky dítěte a způsobit různé alergické reakce, podráždění a vyrážky nebo zhoršit již existující kožní problém.